اندر باب دماغ....30.gif

و اما در کتب قديمه و جديده و ميان قديمه و جديده چنين آمده که در ساليان دور چنين می‌بوده که دماغ (به فتح دال )عضوی بوده که فريضه مقدس تنفس و گاها بوييدن را بجا ميآورده است.

در آن روزگاران انواع مختلفی داشته. گاه کلان و درشت که نشان از اندوخته بسيار صاحب دماغ داشته البته اندوخته مالی (فکرای بيتربيتی نکنيد) يا نشان از آنکه صاحب دماغ اوقات فراغت خود را بسيار به کنکاش متفکرانه البته با انگشت در سوراخ دماغ میپرداخته (برای درک بهتر انگشت صمد را تصور بفرماييد). گاه دراز و مرتفع بوده که نشان از درايت و تيز هوشی صاحب آن و يا اصالت و نژاد صاحب دماغ داشته که امروزه روز با قلبياتی که در ساختار طبيعی دماغ اتفاق ميافتد نميتوان با استناد به دماغ به نژاد و پيشينه تاريخی کسی دست يافت و در اين زمينه مورخان بسياری حيران و درمانده شده‌اند و اما در مورد افرادی که دارای دماغی کوچک و اندک بوده‌اند در کتب قديمه هيچ نامی برده نشده و اصلا محلی از اعراب در فرهنگ ما نداشته‌اند و چگونه شد که ناگاه چنين رنسانسی در تاريخ دماغی کشور ما بوقوع پيوست و دماغ کوچک و اندک و بيمايه بر ديگر انواع دماغيات ظفر يافت امريست پوشيده بر همگان که نياز به تجسس و کنکاش تاريخی بسيار در فسيلهای به جا مانده از دوران مزوزئيک دارد !!!(ببخشيد من زمين‌شناسيم خوب نيست)

چند وقتيه که دلم ميخواد به اين قضيه بپردازم امروز يه چيزی باعث شد که دوباره ياد اين مسئله بيافتم .چند ماه پيش بنا به اصرار دختر خاله گرامی که پاشو کرده بود تو يه کفش که الا و بلا ميخوام دماغمو عمل کنم سر از يکی مطبهای جراحی بينی در آوردم بهتون پيشنهاد ميکنم که هر وقت حوصلتون سر رفته بود ودنبال کلی سوژه‌های خنده دار ميگشتيد حتما بعد از ظهر يه سر به يکی از اين مطبها بزنيد .

اولين چيزی که توجه شما رو جلب ميکنه يه منشيه با يه بينی بسيار مينياتوری که هر آدمی رو وسوسه ميکنه که woooow چه شاهکاری!! بعدم منشی کلی با آبو تاب از کار دکتر شروع به تعريف ميکنه بعد شما  در حالی که به حالت خلسه فرو رفتين تحت تاثير زيبايی دماغ خانم منشی با خودتون ميگين: يعنی ميشه که منم يه همچين دماغی داشته باشم تو رويا ميرين و تصور ميکنين که الان يه شاهزاده با يه اسب بالدار مياد (که البته حتما عاشق دماغتون شده) تا شما رو با خودش تو ابرا ببره قسمت جالب بعدی آلبومهای دکتر از چهره آدمهايی که بعد از عمل و قبل از عمل ازشون عکس گرفته شده حالا عکسهای قبل از عمل يه آدمی رو نشون ميده که انگار يه دست مرتب کتک خورده و بعدشم ازش خواسته شده تا ميتونه قيافشو آويزونتر کنه وعکس بعد از عمل يه آدمه با يه مک‌آپ  کامل و احيانا کليه ابزا‌رآلات زيبايی!! بعد از اين ميرسيم به آدمهای بيچاره‌ایی که مثلا برا بار سومه که اومدن برا عمل يکی حس بوياييشو از دست داده يکی دماغش افتاده گم شده!! يکی شبها  نميتونه نفس بکشه يکی يه صدای عجيب غريب پيدا کرده يکيم اصلا دماغ نداره و آدم دنبال اين ميگرده که اومده چی رو عمل کنه!!

واقعا اين روزها اگه حداقل يک بار اين کارو نکرده باشين بايد احساس امل بودن بکنيد يعنی يه جورايی اين احساس بهتون داده ميشه !!

کشور ايران خدا رو شکر اگه تو هيچ زمينه نتونسته تو دنيا حرف اول رو بزنه تو اين يه زمينه صدر نشين جهانه به هر حال نميشه منکر اين شد که ممکنه افرادی باشند که در زمينه تنفسشون دچار مشکل هستند و يا افرادی هستند که ظاهر غير عادی بينیشون موجب شده که احساس خوبی به خودشون نداشته باشند و با مشکل کمی اعتماد به نفس و تمسخر مردم روبرو باشند خوب اين نياز همه آدمهاست که از ظاهر خودشون لذت ببرند و حداقل احساس بدی نداشته باشند اما آيا اين مشکل دفعتا برا تمام خانمهای ايرانی پيش اومده ؟؟!!

حالا اگر از خانمها که شايد بنا به طبيعتشون بيشتر نياز به خودنمايی و جلب توجه نسبت به زيباييشون داشته باشن بگذريم ميبينيم به تازگی آقايون هم در اين مورد رقابت تنگاتنگی با خانمها پيدا کردن و با افتخار يک چسب رو حمايل بينی مبارک کردن و با يه کرشمه خاصی تو خيابون راه ميرن !!!

آيا اين نشان از اين نداره که جامعه ما به سرعت داره رو به سطحی نگری پيش ميره ؟

قضيه تنها به اينجا ختم نميشه انواع اقسام عملهای زيبايی عجيب وغريب ديگه هم هست که وارد جزئياتش نميشم اما اگر حتی الگوهای زيبايی ما هنر پيشه‌های هاليوودی باشند به نظرتون  به ذهن نيکول کيدمن نميرسيد بره ابرهاشو تاتو کنه تا فاصله چشمو ابروش بيشتر بشه و زيباييشو بيشتر بکنه ؟يا کامرون دياز و جوليا رابرتز  به اين فکر نميکردن که اگه بينی کوچيکتری داشته باشن حتما زيباتر ميشن علت اينکه اينکار رو نکردن چی ميتونه باشه؟

خلاصه اين که بعد از تعيین وقت برا دختر خاله جانمان اونقدر به روش موريانه‌ای تو گوشش خوندم که ايشان از عمل بينی منصرف شدند البته ميدونم که اگه يه شوهرخوب از اون شاهزاده بالدارا گيرش نياد تا سالها نفرينش پشت سرم بمونه02.gif

/ 0 نظر / 3 بازدید